Kontynuując cykl szkoleń z przedstawicielami Kancelarii Andrzej Lulka i Wspólnicy Kancelaria Prawna Sp. k., Zarząd Mazowieckiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych zaprasza na warsztaty organizowane w przestrzeni online:

UMOWY NAJMU I DZIERŻAWY NIERUCHOMOŚCI

prowadzącymi będą:

Andrzej Lulka – Partner Zarządzający Kancelarii Andrzej Lulka i Wspólnicy Kancelaria Prawna Sp. k.; Radca prawny; absolwent Wydziału Prawa i Administracji i Wydziału Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów z zakresu Francuskiego i Europejskiego Prawa Handlowego a także absolwent studiów MBA Executive na Akademii Leona Koźmińskiego; ukończył aplikację radcowską przy OIRP w Szczecinie. W latach 2008-2012 Partner odpowiedzialny za działalność Działu Nieruchomości w ramach warszawskiego biura międzynarodowej  kancelarii Gide Loyrette Nouel (Tokarczuk Jędrzejczyk i Wspólnicy Kancelaria Prawna GLN Sp. k.) Prawnik rekomendowany przez Legal 500 EMEA, PLC Which Layer orz Chambers Europe w dziedzinie prawa nieruchomości. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i Solvay Brussels School of Economic & Management. Specjalizuje się w prawie obrotu nieruchomości oraz prawie budowlanym. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze polskich i międzynarodowych przedsiębiorców, funduszy inwestycyjnych oraz instytucji finansowych. Prelegent na konferencjach branżowych. Posługuje się biegle jeżykiem angielskim, francuskim i niemiecki.

Bartosz Szczęsny – Radca Prawny; absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; ukończył aplikację radcowską przy OIRP w Warszawie. Specjalizuje się w projektach związanych z nabyciem nieruchomości i prawem budowlanym. Brał udział w projektach związanych z komercjalizacją obiektów biurowych i handlowych. Zajmuje się również prawem handlowym. Doradza organizacjom prowadzącym działalność pożytku publicznego. Autor publikacji z zakresu prawa nieruchomości. Posługuje się językiem angielskim.

Małgorzata Kosińska – moderator; Przewodnicząca Mazowieckiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych. Od 3 lat pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia REIT Polska, promującego ideę inwestowania w REIT na rynku krajowym, zrzeszającego firmy i specjalistów z zakresu nieruchomości. Pełni funkcję członka Rady Nadzorczej Spółki Giełdowej REINO Capital. Jest niezależnym konsultantem w zakresie nieruchomości pod szyldem M.K. Nieruchomości. Swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała na stanowiskach zarządczych, w branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, w międzynarodowych oraz polskich firmach. Ukończyła Politechnikę Warszawską oraz Sheffield Hallam University. Posiada uprawnienia Rzeczoznawcy Majątkowego nr 218, przez wiele lat była członkiem RICS.

Program szkolenia „Umowy najmu i dzierżawy nieruchomości”:

10:00 – 11:30

 – umowa najmu a umowa dzierżawy

 – cele stron umowy najmu i dzierżawy

 – umowa z data pełną i jej konsekwencje

 – kluczowe klauzule umowy najmu komercyjnego

 – zasady określania czynszu i jego waloryzacji

 – opłaty eksploatacyjne

 – rozwiązanie umowy  najmu

 odpowiedzialność i kary umowne

 – jakie klauzule umowne mogą stwarzać ryzyko dla nabywcy

11:30 – 12:00 przerwa

12:00 – 13:30  

2. Zabezpieczenia nieruchomości z tytułu umów najmu

– kaucja

– gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa

– poręczenie  

– poddanie się egzekucji z aktu notarialnego

  Szkolenie „Umowy najmu i dzierżawy nieruchomości” odbędzie się w dniu 14 września 2023 r. (czwartek) online w godz. 10:00 – 13:30

  Zapisy i płatności są online, wystarczy kliknąć na link poniżej:

  https://mazsrm.sorga.pl/rekrutacja?r=Wydarzenia_zapisy

  (jeżeli link nie zadziała prosimy skopiować go, wkleić na górna belkę w wyszukiwarce internetowej i kliknąć enter)

  i jako Wydarzenie wybrać z listy, posiłkując się strzałką po prawej stronie, „Umowy najmu i dzierżawy nieruchomości”.

  Prosimy wypełnić odpowiednie rubryki i opłacić szkolenie online.

  Koszt warsztatów:

  150 zł dla członków Mazowieckiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych

  200 zł dla pozostałych rzeczoznawców majątkowych

  Szkolenie obejmuje 4 godz. edukacyjne, tj. 2 punkty warsztatowe wg rozporządzenia MIiR

  Przypominamy, że zgodnie z  rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 25 kwietnia 2018 r. w sprawie stałego doskonalenia kwalifikacji zawodowych przez rzeczoznawców majątkowych Rzeczoznawca majątkowy jest zobowiązany do uzyskania w 2023 r.

  •         co najmniej 12 punktów za doskonalenie kwalifikacji na sposoby wymienione w rozporządzeniu,

  •         w tym co najmniej 6 punktów za ukończenie warsztatów organizowanych przez organizacje zawodowe.

  Każdy punkt odpowiada 2 godzinom edukacyjnym.

  Liczba miejsc ograniczona. Decyduje data wysłania zgłoszenia i opłacenia udziału.

  Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o odbytym szkoleniu.

   Serdecznie zapraszamy!!!!

  Zarząd MSRM

  OSTATNIO DODANE

  urlop biura MSRM

  W dniach 15-18 lipca 2024 r. biuro MSRM będzie nieczynne, za niedogodności przepraszamy.

  IV Ogólnopolskie Szkolenie Mazowieckiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych

  PATRONAT MEDIALNY: Koleżanki i Koledzy, miło nam zaprosić Was na organizowane przez nas IV Ogólnopolskie Szkolenie MSRM. Zapraszamy w dniach…

  WARSZTATY: Opłaty, ceny i wartości w gospodarce nieruchomościami w świetle aktualnych uwarunkowań prawnych wynikających ze zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami, ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz rozporządzeniu w sprawie wyceny nieruchomości. 7-8 czerwca 2024 r. w Warszawie.

  Koleżanki i Koledzy, Zarząd Mazowieckiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych organizuje warsztaty stacjonarne w Warszawie, w dniach 7 - 8 czerwca 2024…
  Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
  secretcats.pl - tworzenie stron internetowych