W dniu 7 lipca 2023 r. uchwalono dużą nowelizację ustawy z 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Najważniejsze zmiany obejmą wprowadzenie nowego aktu planistycznego – planu ogólnego gminy w miejsce studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz zintegrowanego planu inwestycyjnego.

Zmienią się także zasady uchwalania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i wydawania decyzji o warunkach zabudowy.

Istotnej modyfikacji ulegną przepisy dotyczące partycypacji społecznej w uchwalaniu aktów planowania przestrzennego.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu naszego środowiska, Zarząd Mazowieckiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych zaprasza na warsztaty organizowane w przestrzeni online:

REFORMA PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO

prowadzącymi będą:

Piotr Jarzyński – wspólnik w Kancelarii Prawnej Jarzyński & Wspólnicy. Ekspert Komitetu do spraw nieruchomości Krajowej Izby Gospodarczej. Specjalizuje się w obsłudze spraw dotyczących nieruchomości i inwestycji budowlanych, w szczególności w zakresie postępowań o wydanie warunków zabudowy, pozwoleń na budowę oraz legalizacyjnych. Zajmuje się także sprawami dotyczącymi studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz planów miejscowych. Doradza kompleksowo przy przygotowaniu i realizacji inwestycji budowlanych. Autor artykułów dotyczących zagadnień z zakresu nieruchomości i inwestycji budowlanych. Jest redaktorem i współautorem książki pt. „Inwestycje budowlane w praktyce”.

Prowadzi szkolenia m.in. dla Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów, Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów, Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Architektów, Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, Polskiego Związku Firm Deweloperskich Oddział w Poznaniu, Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, Wolters Kluwer Polska.

Małgorzata Kosińska – Przewodnicząca Mazowieckiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych. Od 5 lat pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia REIT Polska, promującego ideę inwestowania w REIT na rynku krajowym, zrzeszającego firmy i specjalistów z zakresu nieruchomości. Pełni funkcję członka Rady Nadzorczej Spółki Giełdowej REINO Capital. Jest niezależnym konsultantem w zakresie nieruchomości pod szyldem M.K. Nieruchomości. Swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała na stanowiskach zarządczych, w branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, w międzynarodowych oraz polskich firmach. Ukończyła Politechnikę Warszawską oraz Sheffield Hallam University. Posiada uprawnienia Rzeczoznawcy Majątkowego nr 218, przez wiele lat była członkiem RICS.

Podczas szkolenia zostaną przedstawione najważniejsze informacje o wprowadzonych zmianach.

Program:

1.     Nowe definicje

2.     Plan ogólny

3.     Plan miejscowy

4.     Partycypacja społeczna

5.     Warunki zabudowy

6.     Zintegrowany plan inwestycyjny

7.     Przepisy przejściowe

Szkolenie „Reforma planowania przestrzennego” odbędzie się w dniu 19 października 2023 r. (czwartek) online w godz. 16:00 – 19:00

Zapisy i płatności są online, wystarczy kliknąć na link poniżej:

https://mazsrm.sorga.pl/rekrutacja?r=Wydarzenia_zapisy

(jeżeli link nie zadziała prosimy skopiować go, wkleić na górna belkę w wyszukiwarce internetowej i kliknąć enter)

i jako Wydarzenie wybrać z listy, posiłkując się strzałką po prawej stronie, „Reforma planowania przestrzennego”.

Prosimy wypełnić odpowiednie rubryki i opłacić szkolenie online.

Koszt warsztatów:

150 zł dla członków Mazowieckiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych, płacących regularnie składki,

200 zł dla pozostałych rzeczoznawców majątkowych

Szkolenie obejmuje 4 godz. edukacyjne, tj. 2 punkty warsztatowe wg rozporządzenia MIiR

Przypominamy, że zgodnie z  rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 25 kwietnia 2018 r. w sprawie stałego doskonalenia kwalifikacji zawodowych przez rzeczoznawców majątkowych Rzeczoznawca majątkowy jest zobowiązany do uzyskania w 2023 r.

•         co najmniej 12 punktów za doskonalenie kwalifikacji na sposoby wymienione w rozporządzeniu,

•         w tym co najmniej 6 punktów za ukończenie warsztatów organizowanych przez organizacje zawodowe.

Każdy punkt odpowiada 2 godzinom edukacyjnym.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje data wysłania zgłoszenia i opłacenia udziału.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o odbytym szkoleniu.

 Serdecznie zapraszamy!!!!

Zarząd MSRM

OSTATNIO DODANE

urlop biura MSRM

W dniach 15-18 lipca 2024 r. biuro MSRM będzie nieczynne, za niedogodności przepraszamy.

IV Ogólnopolskie Szkolenie Mazowieckiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych

PATRONAT MEDIALNY: Koleżanki i Koledzy, miło nam zaprosić Was na organizowane przez nas IV Ogólnopolskie Szkolenie MSRM. Zapraszamy w dniach…

WARSZTATY: Opłaty, ceny i wartości w gospodarce nieruchomościami w świetle aktualnych uwarunkowań prawnych wynikających ze zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami, ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz rozporządzeniu w sprawie wyceny nieruchomości. 7-8 czerwca 2024 r. w Warszawie.

Koleżanki i Koledzy, Zarząd Mazowieckiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych organizuje warsztaty stacjonarne w Warszawie, w dniach 7 - 8 czerwca 2024…
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych