Mazowieckie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych zaprasza w dniach 27-29 września 2023 r. na III Ogólnopolskie Szkolenie MSRM do Mikołajek (Hotel Mikołajki Leisure & SPA).


Zakres tematyczny szkolenia

 1. Aktualna sytuacja na rynku wycen nieruchomości
  Prowadząca: Małgorzata Kosińska, Przewodnicząca Zarządu Mazowieckiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych
 2. TEGOVA. Kierunki rozwoju standardów wyceny nieruchomości ze szczególnym uwzględnieniem przepisów prawa w krajach EOG. Najważniejsze zagadnienia
  Prowadzący: Krzysztof Grzesik, prezydent TEGOVA, członek MSRM
 3. Co dalej z AMW (Automatyczne Modele Wyceny)
  Prowadząca: dr Izabela Rącka TBC., Wydział Nauk Społecznych Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego
 4. Stan rynku nieruchomości, sektor magazynowy, stan rynku po pierwszej połowie 2023 roku
  Prowadząca: Alicja Zajler
  , rzeczoznawca majątkowy, członek RICS, Colliers. Szef Zespołu Wycen i Doradztwa Colliers
 5. Rynek biurowy na drodze w kierunku zrównoważonego rozwoju: sytuacja na rynku biurowym po pierwszej połowie 2023 r, aspekty ESG
  Prowadzące: Małgorzata Krzystek
  , rzeczoznawca majątkowy członek RICS, Dział Wycen i Doradztwa w Knight Frank Nieruchomości oraz Elżbieta Czerpak, Head of Research, rzeczoznawca majątkowy, ekonomista, początkowo w dziale Rynków Kapitałowych zajmowała się badaniem rynku, przeprowadzaniem studiów wykonalności oraz due diligence inwestycji na potrzeby przejęć
 6. Panel dyskusyjny: Praktyczne ujęcie problematyki ESG i zrównoważonego rozwoju w wycenie nieruchomości. Nowe wyzwania w codziennej pracy Rzeczoznawcy Majątkowego.
  Moderator: Małgorzata Kosińska
  Paneliści: Alicja Zajler, Małgorzata Krzystek, Elżbieta Czerpak, Justyna Nowak Paszkiewicz, Andrzej Gutowski
 7. Stan rynku nieruchomości, sektor handlowy po 2 Q 2023 roku
  Prowadząca
  : Justyna Nowak-Paszkiewicz, rzeczoznawca majątkowy, członek RICS, Senior Valuer w JLL
 8. ESG w praktyce, nieruchomości a zrównoważony rozwój. ESG: wpływ na środowisko, odpowiedzialność społeczna i ład korporacyjny w odniesieniu do realizacji europejskiego Zielonego Ładu w budownictwie. ESG a wartość nieruchomości
  Prowadzący
  : Colliers
 9. Praktyczne podejście do systemu świadectw charakterystyki energetycznej i uregulowania prawne systemu świadectw
  Prowadzący: dr inż. Jerzy Kwiatkowski
  , kieruje działem analiz energetycznych i certyfikacji BREEAM w Narodowej Agencji Poszanowania Energii
 10. Wpływ praw osób trzecich na szacowanie nieruchomości, wygaśnięcie praw i roszczeń osobistych a wycena nieruchomości w egzekucji sądowej. Określanie wartości praw obciążających nieruchomość – przykłady. Wpływ prawa najmu i umowy dzierżawy na wycenę nieruchomości. Samowola budowlana a wycena nieruchomości. Wymogi operatu szacunkowego w egzekucji z nieruchomości i inne kwestie praktyczne – warsztaty
  Prowadzący: Sędzia Andrzej Antkiewicz, sędzia Sądu Rejonowego w Grudziądzu, wiceprezes tego Sądu nadzorujący m.in. działalność komorników sądowych;
  mgr inż. Przemysław Samełko, rzeczoznawca majątkowy upr. 3770 o dwudziestoletnim doświadczeniu praktycznym, wpisany na listę biegłych sądowych przy Sądzie Okręgowym w Olsztynie.

Szkolenie realizuje ustawowy obowiązek doskonalenia kwalifikacji zawodowych rzeczoznawców majątkowych i pozwoli uzyskać wymaganą w 2023 r. ilość punktów za doskonalenie kwalifikacji zawodowych określoną w § 4 ust 3 w związku z § 2 pkt 2 tj. 6 punktów za warsztaty i 6 punktów za szkolenie Rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 25 kwietnia 2018 r. w sprawie stałego doskonalenia kwalifikacji zawodowych przez rzeczoznawców majątkowych.

O przyjęciu uczestnictwa decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata za szkolenie.
Zgłoszenia przyjmujemy do 4 września 2023 r. lub do wyczerpania wolnych miejsc.
Zapraszamy do zgłaszania uczestnictwa w szkoleniu w formie on-line na stronie https://mazsrm.sorga.pl/rekrutacja?r=Wydarzenia_zapisy (jeżeli link nie zadziała prosimy skopiować go, wkleić na górna belkę w wyszukiwarce internetowej i kliknąć enter a Wydarzenie wybrać z listy, posiłkując się strzałką po prawej stronie – „2023.09.27-29 III Ogólnopolskie Szkolenie MSRM – Mikołajki”).

Opłata szkoleniowa

Odpłatność dla rzeczoznawcy majątkowego*:                              1 800,00 zł

Odpłatność dla rzeczoznawcy majątkowego członka MSRM*:  1 700,00 zł

Odpłatność bez usługi noclegowej i śniadań*:                               1 200,00 zł

*Osoby uczestniczące w szkoleniu nie posiadające uprawnień rzeczoznawcy majątkowego do ceny doliczają 23% VAT

(opcji bez usługi noclegowej i śianidań nie można zamówić przez stronę internetową – osoby zainteresowane tą usługą proszone są o bezpośredni kontakt mailowy z biurem MSRM biuro@maz-srm.pl oraz o wpłatę na konto Stowarzyszenia:  58105000996288000920230004).

Koszt uczestnictwa obejmuje: dwa noclegi w pokojach dwuosobowych z 27 i 28 września 2023 r., materiały szkoleniowe, zaświadczenie o odbytym szkoleniu, wyżywienie w trakcie trwania szkolenia, udział w uroczystej kolacji, udział w dyskotece z DJ.
Nie planujemy na obecnym etapie pokoi jednoosobowych. Noclegi w pokojach dwuosobowych. W wyjątkowych przypadkach możliwy nocleg trzech osób w pokoju (trzecia osoba na dostawce). Odpłatność za szkolenie taka sama jak dla pokoi dwuosobowych.
Należność za szkolenie prosimy wpłacać bezpośrednio w trakcie zapisu on-line na stronie https://mazsrm.sorga.pl/rekrutacja?r=Wydarzenia_zapisy, ewentualnie później przelewem na konto Stowarzyszenia: 58105000996288000920230004.
Istnieje możliwość zarezerwowania noclegu na noc z 26 na 27 września. Do 4 września br. można zamówić taką opcję za pośrednictwem MSRM. Koszt to 358 zł (już z rabatem) dla jednej osoby w pokoju dwuosobowym (pod warunkiem, że w pokoju śpią dwie osoby). W takim przypadku każdy rozlicza się bezpośrednio z hotelem. Osoby zainteresowane dodatkowym noclegiem proszone są o kontakt mailowy z biurem Stowarzyszenia.

Serdecznie zapraszamy

Zarząd MSRM

Poniżej pełny program III Ogólnopolskiego Szkolenia MSRM w Mikołajkach

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych