Koleżanki i Koledzy,
Zarząd Mazowieckiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych zaprasza na warsztaty organizowane w przestrzeni online:
WADY TYTUŁU PRAWNEGO NIERUCHOMOŚCI
prowadzącymi będą:
Andrzej Lulka – Partner Zarządzający Kancelarii Andrzej Lulka i Wspólnicy Kancelaria Prawna Sp. k.; Radca prawny; absolwent Wydziału Prawa i Administracji i Wydziału Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów z zakresu Francuskiego i Europejskiego Prawa Handlowego a także absolwent studiów MBA Executive na Akademii Leona Koźmińskiego; ukończył aplikację radcowską przy OIRP w Szczecinie. W latach 2008-2012 Partner odpowiedzialny za działalność Działu Nieruchomości w ramach warszawskiego biura międzynarodowej kancelarii Gide Loyrette Nouel (Tokarczuk Jędrzejczyk i Wspólnicy Kancelaria Prawna GLN Sp. k.) Prawnik rekomendowany przez Legal 500 EMEA, PLC Which Layer orz Chambers Europe w dziedzinie prawa nieruchomości. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i Solvay Brussels School of Economic & Management. Specjalizuje się w prawie obrotu nieruchomości oraz prawie budowlanym. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze polskich i międzynarodowych przedsiębiorców, funduszy inwestycyjnych oraz instytucji finansowych. Prelegent na konferencjach branżowych. Posługuje się biegle jeżykiem angielskim, francuskim i niemiecki.
Błażej Szczęsny – Radca Prawny; absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; ukończył aplikację radcowską przy OIRP w Warszawie. Specjalizuje się w projektach związanych z nabyciem nieruchomości i prawem budowlanym. Brał udział w projektach związanych z komercjalizacją obiektów biurowych i handlowych. Zajmuje się również prawem handlowym. Doradza organizacjom prowadzącym działalność pożytku publicznego. Autor publikacji z zakresu prawa nieruchomości. Posługuje się językiem angielskim.
Małgorzata Kosińska – moderator; Przewodnicząca Mazowieckiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych. Od 3 lat pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia REIT Polska, promującego ideę inwestowania w REIT na rynku krajowym, zrzeszającego firmy i specjalistów z zakresu nieruchomości. Pełni funkcję członka Rady Nadzorczej Spółki Giełdowej REINO Capital. Jest niezależnym konsultantem w zakresie nieruchomości pod szyldem M.K. Nieruchomości. Swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała na stanowiskach zarządczych, w branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, w międzynarodowych oraz polskich firmach. Ukończyła Politechnikę Warszawską oraz Sheffield Hallam University. Posiada uprawnienia Rzeczoznawcy Majątkowego nr 218, przez wiele lat była członkiem RICS.
Program szkolenia „Wady tytuły prawnego nieruchomości”:
10:00 – 11:30
Rodzaje wad:
Wady o charakterze cywilnoprawnym
– niezbywalny przedmiot sprzedaży
– brak zgód korporacyjnych
– brak zgody małżonka
– naruszenie ustawowego prawa pierwokupu
– brak wymaganej formy
– brak wymaganej zgody
Wady o charakterze publicznoprawnym
– nieważność decyzji nacjonalizacyjnych (w szczególności wydawanych na podstawie Dekretu Bieruta oraz ustawy o przejęciu na własność Państwa podstawowych gałęzi gospodarki narodowej, dekretu o majątkach opuszczonych i poniemieckich oraz ustawy o regulowaniu własności gospodarstw rolnych)
– nieważność tzw. decyzji komunalizacyjnych
– nieważność innych decyzji lub aktów administracyjnych
11:30 – 12:00 przerwa
12:00 – 13:30
Ochrona wynikająca z ksiąg wieczystych:
Rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych
– na czym to polega
– kto może skorzystać
Domniemania związane z wpisem do ksiąg wieczystych
– domniemanie zgodności wpisu z rzeczywistym stanem prawnym
– domniemanie nieistnienia wykreślonego prawa
– obalenie domniemania
Wyłączenia rękojmi:
– nieodpłatność rozporządzeń
– niektóre ograniczone prawa rzeczowe
– wzmianka
– ostrzeżenia
Dobra i zła wiara
We wrześniu planujemy zorganizować kolejne spotkanie z przedstawicielami Kancelarii Andrzej Lulka i Wspólnicy Kancelaria Prawna Sp. k.;, na którym zostaną omówione zagadnienia związane z umową najmu i dzierżawą nieruchomości.
Warsztaty „Wady tytuły prawnego nieruchomości” odbędą się w dniu 20 czerwca 2023 r. (wtorek) online w godz. 10:00 – 13:30
Zapisy i płatności są online, wystarczy kliknąć na link poniżej:
https://mazsrm.sorga.pl/rekrutacja?r=Wydarzenia_zapisy
(jeżeli link nie zadziała prosimy skopiować go, wkleić na górna belkę w wyszukiwarce internetowej i kliknąć enter)
i jako Wydarzenie wybrać z listy, posiłkując się strzałką po prawej stronie, „Wady tytuły prawnego nieruchomości”.
Prosimy wypełnić odpowiednie rubryki i opłacić szkolenie online.
Koszt warsztatów:
100 zł dla członków Mazowieckiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych
200 zł dla pozostałych rzeczoznawców majątkowych
Szkolenie obejmuje 4 godz. edukacyjne, tj. 2 punkty warsztatowe wg rozporządzenia MIiR
Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 25 kwietnia 2018 r. w sprawie stałego doskonalenia kwalifikacji zawodowych przez rzeczoznawców majątkowych Rzeczoznawca majątkowy jest zobowiązany do uzyskania w 2023 r.
- co najmniej 12 punktów za doskonalenie kwalifikacji na sposoby wymienione w rozporządzeniu,
- w tym co najmniej 6 punktów za ukończenie warsztatów organizowanych przez organizacje zawodowe.
Każdy punkt odpowiada 2 godzinom edukacyjnym.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje data wysłania zgłoszenia i opłacenia udziału.
Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o odbytym szkoleniu.
Serdecznie zapraszamy!!!!
Zarząd MSRM