24 listopada b.r. w godzinach 16.00-20.00 organizujemy szkolenie „Błędy w operatach szacunkowych. Studium przypadków”.

Szkolenie jest skierowane WYŁĄCZNIE dla członków naszego Stowarzyszenia. Można zdobyć 2 pkt warsztatowe.

Zostanie ono poprowadzone przez nasze Koleżanki z Komisji Oceniającej Halinę Pikierską-Grad i Małgorzatę Dąbkowską a jako Prelegentki wystąpią Członkinie Komisji Oceniającej MSRM i Komisji Arbitrażowej przy PFSRM: Małgorzata Dąbkowska, Jolanta Łopacińska, Halina Pikierska-Grad i Urszula Zachuta oraz Elżbieta Schmidtke jako autorka operatu, który był oceniony przez Komisję Arbitrażową PFSRM.


PROGRAM SZKOLENIA:

16.00 – 16.45 Halina Pikierska-Grad: Podstawowe regulacje i uwarunkowania prawne dotyczące treści operatu szacunkowego oraz najczęściej popełniane uchybienia i błędy w operatach szacunkowych.

Studium przypadków (omówienie zasadniczych błędów w operatach zaopiniowanych w Komisji Oceniającej MSRM lub Komisji Arbitrażowej PFSRM):

16.45 – 17.15    Halina Pikierska-Grad:         

przedmiot wyceny: dwie nieruchomości gruntowe zabudowane budynkami produkcyjnymi i magazynowymi, o pow. ok. 0,5 ha i 15 ha, położone w mieście (w niewielkiej części w przylegającej gminie) oddalonym o ok. 70 km w kierunku płn-wsch. od Warszawy, w mpzp zasadniczo tereny PU, częściowo przeznaczone pod drogi i zieleń.

cel wyceny: aktualizacja opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego.

17.15 – 17.45    Małgorzata Dąbkowska:

przedmiot wyceny: część nieruchomości wieczystoksięgowej: 5 działek ewid. o łącznej pow. ok. 0,6 ha, zabudowanych stacją paliw, położonych w pasie drogi ekspresowej, kierunek płd-wsch. od Warszawy, przeznaczenie w mpzp- teren pod [U] usługi i cz. pod drogi.

cel wyceny: ustalenie odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość w związku z decyzją ZRiD.

17.45 – 18.15    Urszula Zachuta:

przedmiot wyceny: przed scaleniem 2 nieruchomości (działki niezabudowane), w mpzp tereny MN i MN/U; (jedna z działek częściowo pod drogę publiczną). W wyniku scalenia i podziału powstało 7 działek (w tym 1 pod poszerzenie drogi publicznej).        

cel wyceny: określenia dopłaty i odszkodowania z tytułu scalenia i podziału nieruchomości.

18.15 – 18.30    przerwa                       

18.30 – 19.00    Jolanta Łopacińska    

przedmiot wyceny: część nieruchomości wieczystoksięgowej: 2 działki o łącznej pow. ok. 1,5 ha położone przy drodze ekspresowej, na terenach wiejskich, w kierunku płd-wsch. od Warszawy, przeznaczenie nieruchomości w suikzp – [P] – tereny wielofunkcyjnych usług, przemysłu, składowania.    

cel wyceny: ustalenie odszkodowania za czasowe i trwałe zajęcie terenu w związku z przebudową sieci przy budowie drogi ekspresowej.

19.00 – 19.30    Prezentacja przez kol. Elżbietę Schmidtke własnego operatu będącego przedmiotem oceny w Komisji Arbitrażowej PFSRM i zapisów w opinii co do których Autorka ma zastrzeżenia.

19.30 – 20.00    Dyskusja i odpowiedzi prelegentek na pytania.

Planujemy spotkanie w wersji hybrydowej – stacjonarnie i online.

A teraz bardzo prosimy o uważne przeczytanie informacji.

Chcemy całość organizacji szkolenia przeprowadzić przez system SORGA. Po wejściu na stronę:

https://mazsrm.sorga.pl/rekrutacja?r=Wydarzenia_zapisy

wyświetlą się trzy wersje możliwości wzięcia udziału w szkoleniu – szkolenie stacjonarne, online i skierowane do „młodych rzeczoznawców” (ta wersja dotyczy również naszych praktykantów).

Należy wybrać to, które Was interesuje (jeżeli link nie zadziała prosimy skopiować go, wkleić na górna belkę w wyszukiwarce internetowej i kliknąć enter) i od razu za pośrednictwem systemu zapłać za szkolenie. Koszt to 50 zł.

 (nie dotyczy „młodych rzeczoznawców” – szkolenie jest gratisowe).

Gorąco zapraszamy, liczymy na Wasz liczny udział i owocną dyskusję.

Pozdrawiamy

Zarząd MSRM

OSTATNIO DODANE

WARSZTATY „Reforma planowania przestrzennego” 19 października 2023 r. online

W dniu 7 lipca 2023 r. uchwalono dużą nowelizację ustawy z 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.…

WARSZTATY „Umowy najmu i dzierżawy nieruchomości” 14 września 2023 r. online

Kontynuując cykl szkoleń z przedstawicielami Kancelarii Andrzej Lulka i Wspólnicy Kancelaria Prawna Sp. k., Zarząd Mazowieckiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych zaprasza…

Warsztaty online w dniu 18-19 września 2023 pt. „ Wycena nieruchomości zabudowanych magazynami”.

Zapraszamy na warsztaty online w dniu 18-19 września 2023 pt. „ Wycena nieruchomości zabudowanych magazynami”, które będą prowadzone przez dr…
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych