Mazowieckie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych zaprasza na II Ogólnopolskie Szkolenie MSRM do Hotelu na Wodzie w Mikołajkach (Hotel Mikołajki Leisure & SPA).

Szkolenie zrealizuje ustawowy obowiązek doskonalenia kwalifikacji zawodowych rzeczoznawców majątkowych i pozwoli uzyskać wymaganą w 2022 r. liczba punktów za doskonalenie kwalifikacji zawodowych określoną w § 4 ust 3 w związku z § 2 pkt 2 tj. 6 punktów za warsztaty i 6 punktów  za szkolenie (Rozporządzenie Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 25 kwietnia 2018 r. w  sprawie stałego doskonalenia kwalifikacji zawodowych przez rzeczoznawców majątkowych).

Szanowni Państwo, 

W związku z dużym zainteresowaniem naszym szkoleniem, obecnie przyjmujemy zgłoszenia na listę rezerwową. W przypadku wycofania się któregoś z wcześniej zgłoszonych uczestników lub w przypadku baraku płatności w wyznaczonym terminie, automatycznie będziemy kwalifikować obecne zgłoszenia na szkolenie. Osoby, które dokonały płatności i wpisane zostały na listę rezerwową, a nie zostaną ostatecznie przyjęte na listę uczestników, otrzymają pełen zwrot wpłaconych środków finansowych. Przepraszamy za utrudnienia. 

II Ogólnopolskie Szkolenie MSRM – Mikołajki 2022

PROGRAM SZKOLENIA
Dzień pierwszy – 28.09.2022r

10.00 – 10.05 Otwarcie szkolenia przez OrganizatorówZarząd MSRM
10.05 – 10.35 Prezentacja inauguracyjna, rola i aktywność TEGOVA, prace nad standardami, przewidywane najbliższe zmiany w ustawodawstwie europejskim i ich wpływ na zawód Rzeczoznawcy Majątkowego; Prowadzący: Krzysztof Grzesik, prezydent TEGOVA, członek MSRM
10.35 – 11.35 Warsztaty: Operat Szacunkowy – poprawność formalna, proceduralna, prawna i rynkowa. Wybrane obszary błędów i ich oceny – studium przypadku; Prowadząca: Magdalena Małecka MRICS, rzeczoznawczyni majątkowa z dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości oraz wieloletnia biegła sądowa, członkini Środkowopomorskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych.
11.35 – 11.50 Przerwa na kawę
11.50 – 13.20 Warsztaty: c.d. Operat Szacunkowy – poprawność formalna, proceduralna, prawna i rynkowa. Wybrane obszary błędów i ich oceny – studium przypadku; Prowadząca: Magdalena Małecka MRICS, rzeczoznawczyni majątkowa z dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości oraz wieloletnia biegła sądowa, członkini Środkowopomorskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych
13.20 – 14.20 Przerwa na obiad
14.20 – 15.50 Stan rynku nieruchomości, sektor magazynowy, stan rynku po 2 Q 2022 roku. Prowadząca: Małgorzata Krzystek, rzeczoznawczyni majątkowa, członkini RICS, Dział Wycen i Doradztwa w Knight Frank Nieruchomości. Swoją karierę w Knight Frank rozpoczęła w dziale badań rynku, później kontynuowała ją w obszarze rynków kapitałowych, żeby ostatecznie na dłużej związać się z wycenami. Od maja 2022 objęła funkcję Head of Valuation & Advisory.
15.50 – 16.00 Przerwa na kawę
16.00 – 17.00 Stan rynku nieruchomości, sektor biurowy i handlowy, stan rynku po 2 Q 2022 roku.
Prowadząca: Alicja Zajler, rzeczoznawczyni majątkowa członek RICS, Colliers, Szefowa Zespołu Wycen i Doradztwa Colliers. Posiada 13 letnie doświadczenie w wycenie wszelkiego rodzaju nieruchomości komercyjnych, w tym nieruchomości biurowych i przemysłowych. Wcześniej zdobywała doświadczenie w międzynarodowych organizacjach, m.in. Deutsche Bank Polska. (tbc).
17.05-18.15 Stan rynku nieruchomości, sektor mieszkaniowy na rynku pierwotnym, stan rynku po 2 Q 2022 roku, prezentacja rynku, prezentacja struktury gromadzenia danych. Prowadzący: Marek Wielgo, portal internetowy RynekPierwotny.pl. Analityk rynku nieruchomości, dziennikarz, przez 26 lat pracował w „Gazecie Wyborczej” prowadząc dział nieruchomości, później redaktor naczelny Muratorplus.pl. Obecnie ekspert rynku nieruchomości, specjalizuje się w analizie rynku nieruchomości i sytuacji firm budowlanych. (tbc).
20.00 – 3.00 Uroczysta kolacja z DJ

Dzień drugi – 29.09.2022r

8.00 – 9.00 Śniadanie
9.00 – 10.30 Warsztaty: Podejście do gruntu jako nieruchomości inwestycyjnej z punktu widzenia Inwestora/ Dewelopera. Metoda określenia wartości działki/nieruchomości na podstawie potencjału inwestycyjnego. Kategoryzacja inwestycji pod względem uwarunkowań planistycznych w tym Ustawy „lex deweloper”. Planowanie inwestycji etapowej. Planowanie przedsięwzięcia developerskiego w oparciu o wyniki Due Diligence. Inwestycje dodatkowe konieczne do realizacji inwestycji głównej – metody określania skali i kosztów inwestycji dodatkowych. Ekonomiczne aspekty realizacji przedsięwzięcia developerskiego. Prowadzący: Cezary Czarniecki, ekspert rynku nieruchomości, wieloletni Dyrektor Działu Rozwoju i Planowania Inwestycji Ronson Development. Obecnie kontynuuje pracę w segmencie nieruchomości mieszkaniowo-usługowym przygotowując inwestycje do ich realizacji, służąc jednocześnie doradztwem w całym obszarze procesu inwestycyjnego. Paweł Pyłka, wspólnik w Pyłka Myszkowski Architekci, 25 letnie doświadczenie zawodowe, pracuje z wiodącymi deweloperami m.in Ronson, Layetana, Resteura, Echo Investments, Wilanów Invesments itp. Zaprojektował i współprojektował kilkadziesiąt budynków, mieszkalnych, użyteczności publicznej, przemysłowych i innych, m.in. projektował Centrum Olimpijskie w Warszawie.
10.30 – 10.45 Przerwa na kawę
10.45 – 12.15 Warsztaty: c.d. Podejście do gruntu jako nieruchomości inwestycyjnej z punktu widzenia Inwestora/ Dewelopera. Prowadzący: Cezary Czarniecki i Paweł Pyłka
12.15 – 12.30 Przerwa na kawę
12.30 – 14.00 Warsztaty: c.d. Podejście do gruntu jako nieruchomości inwestycyjnej z punktu widzenia Inwestora/ Dewelopera. Prowadzący: Cezary Czarniecki i Paweł Pyłka
14.00 – 15.00 Przerwa na obiad
15.00 – 17.00 Warsztaty: Wprowadzenie: Prezentacja: Podejście do Operatu szacunkowego z punktu widzenia Banku: oczekiwania od Rz M, analiza ryzyk., przedstawiciel wiodącego Banku w Polsce, dział oceny operatów szacunkowych (tbc.). W ramach warsztatu przeprowadzony zostanie panel dyskusyjny „Jedna nieruchomość, różne perspektywy” moderowany przez Mirosławę Czaplińską (MSRM) z udziałem prelegentów z poprzednich prezentacji, w tym przedstawicieli dwóch wiodących banków. Dyskusja z uczestnikami szkolenia poprzedzona ankietą do uczestników.
17.00 – 17.15 Przerwa na kawę
17.15 – 18.15 Prezentacja: Standardy TEGOVA 2020, struktura i treści Europejskich Standardów Wyceny Nieruchomości. Omówienie projektu polskojęzycznego wydania Standardów, prowadzonego przez Mazowieckie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych, pod egidą Małgorzaty Kosińskiej. Prezentacja zespołu, omówienie treści przez zespół pracujący nad tłumaczeniem. Prowadzący: zespół: Małgorzata Kosińska, Magdalena Gocłowska, Marcin Malmon, Joanna Borowik, Mirosława Czaplińska i inni.
19.00 – 20.00 Kolacja

Dzień trzeci – 30.09.2022r

8.00 – 9.00 Śniadanie
9.00 – 10.30 Warsztaty: Wycena nieruchomości magazynowych, podejście praktyczne, studium przypadku
Prowadzący: Małgorzata Krzystek oraz pracownicy firmy Knight Frank Nieruchomości.
10.30 – 10.45 Przerwa na kawę
10.45 – 12.15 c.d. warsztaty: Wycena nieruchomości magazynowych, podejście praktyczne, studium przypadku, (metoda pozostałościowa). Prowadzący: Małgorzata Krzystek oraz pracownicy firmy Knight Frank Nieruchomości.
12.15 – 12.30 Podsumowanie szkolenia

Opłata szkoleniowa

Odpłatność dla członków MSRM : 1 500,00 zł*
Odpłatność dla rzeczoznawców majątkowych, nie będących członkami MSRM: 1 600,00 zł *
*Osoby uczestniczące w kursie nie posiadające uprawnień rzeczoznawcy majątkowego (praktykanci, osoby towarzyszące itp.) do ceny doliczają 23% VAT

Koszt uczestnictwa obejmuje: dwa noclegi w pokojach 2-osobowych z 28/29 i 29/30 września 2022 r., materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, zaświadczenie o odbytym szkoleniu, wyżywienie w trakcie trwania szkolenia, udział w uroczystej kolacji.

Istnieje możliwość zarezerwowania noclegu na noc z 27 na 28 września. Do 31 sierpnia można zamówić taką opcję za pośrednictwem MSRM. Koszt to ok. 299 zł (już z rabatem) dla jednej osoby w pokoju dwuosobowym (pod warunkiem, że w pokoju śpią dwie osoby). W takim przypadku każdy rozlicza się bezpośrednio z hotelem. Osoby zainteresowane dodatkowym noclegiem proszone są o kontakt mailowy z biurem Stowarzyszenia.

Ze względu na ograniczoną liczbę pokoi hotelowych nie przewidujemy kwaterowania uczestników w pokojach jednoosobowych.

Zapisz się!

Aby zapisać się na szkolenie prosimy kliknąć „Zapisz się!” lub skopiować poniższy link do paska przeglądarki: https://mazsrm.sorga.pl/rekrutacja?r=Wydarzenia_zapisy
Na górze formularza proszę z listy wydarzeń wybrać II Ogólnopolskie Szkolenie MSRM

W przypadku pytań lub uwag prosimy o kontakt pod adresem szkolenia@maz-srm.pl

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszenia oraz wpłata środków na konto Stowarzyszenia.

Serdecznie zapraszamy!

Zarząd MSRM

OSTATNIO DODANE

Życzenia świąteczne

informacja: V Ogólnopolskie Szkolenie MSRM 2025

Urlop biura MSRM

W dniach 23 grudnia 2024 r. - 2 stycznia 2025 r. biuro MSRM będzie nieczynne, za niedogodności przepraszamy.
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych