szukaj

Zostań członkiem naszego Stowarzyszenia

Praktyki zawodowe w MSRM

 

Aktualnie MSRM nie lokuje konkretnych chętnych u rzeczoznawców majątkowych w celu odbycia praktyki zawodowej.

Wszystkich chętnych do odbycia praktyki zawodowej prosimy o bezpośredni kontakt z rzeczoznawcami majątkowymi bez pośrednictwa pełnomocnika d/s praktyk ani sekretariatu stowarzyszenia.

Po uzyskaniu zgody danego rzeczoznawcy majątkowego na poprowadzenie praktyk zawodowych, MSRM obejmuje patronat na praktykantem, po wpłacie opłaty organizacyjnej w wysokości 100 PLN osoba ta jest wpisywana do rejestru praktykantów i może uczestniczyć w spotkaniach i szkoleniach zgodnie z regulaminem.

 

Mazowieckie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych daje możliwość odbycia praktyk zawodowych w formie PRAKTYK INDYWIDUALNYCH pod przewodnictwem rzeczoznawców majątkowych - członków naszego Stowarzyszenia.

Od 8 października 2015 r. pełnomocnikiem MSRM ds. praktyk zawodowych jest dr arch. Danuta Jędrzejewska-Szmek, której zadaniem jest koordynowanie spraw organizacyjnych i pomoc praktykantom w każdym zakresie - w przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy zwracać się bezpośrednio do pełnomocnika

( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

 

 

Procedura zarejestrowania praktyk w MSRM wygląda następująco:

 

1)  w przypadku osób posiadających prowadzącego praktyki członka MSRM:

- złożenie dwóch kompletów dokumentów [zgodnie z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 marca 2014 r. w sprawie nadawania uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości - Dz. U. z 2014 r. poz. 328. Są to druki nr 1, 2 i 3 ze strony Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych (http://pfsrm.pl/praktyki_dokumenty) oraz kopie dyplomów - oryginały prosimy przedstawić do wglądu w biurze MSRM], a także skan opłaty za dzienniczek praktyk przelany na konto PFSRM (3% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej) - wysokość opłaty proszę uzgodnić z Federacją - aktualnie jest to 121,40 zł.

uwaga: osoba bez wykształcenia kierunkowego (legitymująca się dyplomem ukończenia studiów spoza sektora nieruchomościowego) może rozpocząć praktyki w czasie trwania specjalistycznych studiów podyplomowych (i wtedy musi dostarczyć potwierdzenie rozpoczęcia takich studiów, rekomendowane jest przystępowanie do praktyk co najmniej po I semestrze studiów podyplomowych) 

- deklaracja odbycia praktyk w MSRM z załącznikiem w postaci c.v.

- wpłata 100 zł na konto MSRM za prace administracyjne i organizacyjne związane z prowadzeniem praktyk (nr konta bankowego 20 2490 0005 0000 4500 8667 3495)

- zawarcie umowy z prowadzącym na prowadzenie praktyk (kwestia rozliczeń między prowadzącym a praktykantem leży poza MSRM, i jak to wynika z Rozporządzenia RM, ma limity ustawowe).

 

2)  przypadku osób, które nie mają prowadzącego,          

- kontakt z biurem MSRM lub z pełnomocnikiem ds. praktyk w MSRM w celu  znalezienia konkretnej osoby prowadzącej,

- a następnie procedura jak wyżej.

 

Praktykanci zarejestrowani przez MSRM mają bezpłatny wstęp na wszelkie szkolenia organizowane przez MSRM i spotkania integracyjne.

UWAGA !!! W dniu 22 stycznia 2017 r. na zebraniu zarządu MSRM przyjęto uchwałę dotyczącą statusu praktykantów przypisanych do MSRM (patrz: w załączniku)

 

Pełnomocnik MSRM d/s praktyk prosi o zgłaszanie wszelkich wątpliwości co do jakości merytorycznej czy terminowości prowadzonych praktyk. Wszelkie wątpliwości mogą zgłaszać byli, obecni lub potencjalni praktykanci oraz koledzy/koleżanki - rzeczoznawcy majątkowi.

 

Naszemu Stowarzyszeniu zależy na wysokiej jakości prowadzonych praktyk.

Każda uwaga będzie rozpatrywana indywidualnie, z zachowaniem poufności.

Wątpliwości i uwagi można zgłaszać pisemnie do sekretariatu MSRM Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio do pełnomocnika Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , ewentualnie telefonicznie - 602 196 029.

 

 

 

MAZOWIECKIE STOWARZYSZENIE RZECZOZNAWCÓW MAJĄTKOWYCH

00-681 Warszawa
ul. Hoża 66/68
tel. 500 834 606
e-mail: biuro@maz-srm.pl
 
Sekretariat czynny:
pon - czw. godz.: 12.00 - 15.00