szukaj

Zostań członkiem naszego Stowarzyszenia

Baza danych

 
Przepraszamy ale obecnie baza danych jest nieaktualna

 

Wychodząc na przeciw problemom związanym z pozyskiwanym danych porównawczych do wyceny nieruchomości członkowie naszego Stowarzyszenia zorganizowali bazę danych dostępnych dla naszych członków. Baza ta funkcjonuje w oparciu o prosty pomysł przeglądania i pobierania danych w oknie przeglądarki internetowej. Nie wykorzystujemy żadnych skomplikowanych programów, nie pobieramy żadnych opłat za pobierane dane. Jedyną „opłatą” jest konieczność dzielenia się swoimi danymi z innymi użytkownikami. Każdego miesiąca użytkownik jest zobowiązany do przesłania co najmniej 30 transakcji dotyczących sprzedaży nieruchomości. Forma tych danych może być dowolna. W naszej bazie znajdują się dane w postaci zdjęć (np. zdjęcia kart nieruchomości), plików PDF, plików Excela czy Worda.

Poniżej prezentujemy pytania i odpowiedzi związane z funkcjonowaniem bazy danych:

 

W jaki sposób mogę przesłać dane do bazy danych?

Wystarczy wysłać dane na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Użytkownik dostanie w zamian podziękowanie (potwierdza to że e-mail dotarł), a w kolejnym miesiącu dostanie hasło umożliwiające dostęp do danych. Hasło to jest zmieniane co miesiąc.

 

W jaki sposób mogę skorzystać z bazy danych?

Nasz baza danych znajduje się na portalu Wirtualna Polska www.wp.pl Aby uzyskać dostęp należy uruchomić dowolną przeglądarkę internetową, wpisać adres www.wp.pl kliknąć zakładkę Poczta. Pojawia się okienko logowania. Wpisujemy adres e-mail naszej bazy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a hasło wpisujemy z otrzymanego co miesiąc e-maila z aktualizowanym hasłem dostępu.

 

W jaki sposób mogę pobrać dane?

Wystarczy wybrać interesujący nas katalog, rozwinąć listę e-maili zawierających dane, kliknąć na interesujący nas e-mail i zapisać jego załączniki w swoim komputerze.

 

Czy mogę udostępniać pozyskane dane innym rzeczoznawcom?

Nasza baza danych w założeniu ma służyć tylko członkom naszego stowarzyszenia.

 

Znajomi rzeczoznawcy majątkowi też chcieliby korzystać z bazy danych. Czy mogą do niej przystąpić?

Baza danych przeznaczona jest dla członków naszego stowarzyszenia. Ale bardzo chętnie przyjmiemy nowych członków – patrz nasze nowe zasady przyjmowania członków.MAZOWIECKIE STOWARZYSZENIE RZECZOZNAWCÓW MAJĄTKOWYCH

00-681 Warszawa
ul. Hoża 66/68
tel. 500 834 606
e-mail: biuro@maz-srm.pl
 
Sekretariat czynny:
pon - czw. godz.: 12.00 - 15.00